Rock point Mistrovství České republiky v boulderingu 23.-24.9.2016

Již za dva týdny proběhne ve Slaném Rock point Mistrovství ČR v boulderingu. Shrň Jirko, co všechno v ten den čeká na závodníky a diváky. V čem bude akce jiná než vloni?

Na závodníky bude čekat 30 m dlouhá boulder aréna, na které stavěči Jan Zbranek a Jan Šolc postaví super cesty. Atraktivní je určitě i systém, páteční večerní kvalifikace (8 cest na flash), v sobotu semifinále dvaceti postupujících a na závěr grand finále v podání šesti nejlepších systémem světového poháru. Pro diváky je kromě lezení připraven doprovodný program, celá akce již tradičně proběhne souběžně s Rožněním býka , můžete se těšit na koncert Blueberry F. a Adama Mišíka.  

Žije Slaný boulderingem?

Slaný boulderingem žije určitě. Máme tady oddíl HO POHODIČKA Slaný, kam dochází 150 dětí, z toho 15 jezdí pravidelně na závody. Ale hlavně máme diváky, kteří se za dobu co závody ve Slaném pořádáme, již naučily co je bouldering, vloni se jich na finále přišlo podívat cca. 3500, to pak mají závody pořádnou kulisu a náboj.

Na jaké lezce se můžeme těšit? Máš osobní tip na vítěze?

Co mám informace, a dle přihlášek se sjede celá česká špička. A tip na vítěze, v mužích to bude Martin Stráník, který v celkovém pořadí světového poháru v boulderingu 2016 obsadil 7. místo a v ženách by to mohla být Petra Růžičková.

Akce je to jako obvykle obrovská. Kolik lidí je zapojeno do pořádání? Kdo akci podporuje?

Na celé akci se podílí 45 lidí, plus další subdodavatelé. Podporu jsme našli u Královského města Slaný, Středočeského kraje, Toi Toi, Rafiki, ale hlavně u generálního partnera celé série firmy Rock Point a pak je tam mnoho dalších firem. Díky těm takovouto akci můžeme uspořádat.

Kromě pořádání vrcholných akcí se věnuješ také dětem. Kolik jich máte ve slánském kroužku? Jak vám běží akce Lezení do škol?

V současné době máme v oddíle 150 dětí, o které se stará 8 trenérů. 15 dětí se věnuje sportovnímu lezení a pravidelně se účastní lezeckých závodů. Akce Lezení do škol, spíše bych řekl projekt, bych rozdělil. Jeden směr, což je propagace lezení ve školách, se daří, ale nejde to tak, jak jsme si představovali. Zatím máme vybudovanou pozici ve Středočeském a Plzeňském kraji. A pak tu máme druhý směr projektu, kterému věnujeme v současnosti největší část času a tady je to doufám vidět více, tím jsou závody Rock Point Českého poháru v boulderingu.

Zmiňme ještě krátce dvě akce světového formátu, které připravujete na nejbližší roky.

Letošní MČR ve Slaném bude takovou generálkou na rok 2017, kdy budeme ve Slaném pořádat mistrovství Evropy mládeže a juniorů a v roce 2018 to bude světový pohár dospělých.

Moc díky za rozhovor a ať se daří.

Ptal se Petr Resch

Videopozvánka zde

Plakát zde 

Fotografie z loňské akce zde

KONTAKT

Sekretariát ČHS

E: info@horosvaz.cz
T: 273 136 385

Člen VV zodpovědný za výkonnostní sport
E: resch@filmix.cz
T: +420 604 245 568

Marketingový zástupce: clibm4 s.r.o.

T: krcmar@climb4.cz
E: +420 775 572 627


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?